Чи можна творити добро, вбиваючи інших?
Зошит смерті
«Death Note» (яп. デスノート Десу Но:то, укр. Зошит смерті) — японський манґа- та аніме-серіал, вигаданий Цуґумі Оба і намальований Такесі Обата. Головним героєм є Лайт Яґамі, найкращий учень Японії, який згодом стає володарем Записника Смерті.
В основу сюжету лягла філософська ідея: «Чи можна творити добро, вбиваючи інших?». Автор вигадав оригінальну історію, в якій розкривається ця думка. Він показав, що сталося би зі світом, якби справедливість взялася за косу, однозначно ставши на бік традиційної моралі. Випробуванню божественною владою були піддані найрозумніший (Яґамі Лайт, який у школі регулярно ставав найкращим на державних тестах і набрав безпрецедентний стовідсотковий результат на вступних іспитах до коледжу), а наприкінці й найморальніший (Мікамі Теру, який з самого дитинства завжди виступав проти зла і несправедливості, навіть якщо боротьба була безнадійна) люди Японії. Й оскільки автор не дав цим героям шансу на глядацьку симпатію, малюючи їх відверто антипатичними штрихами (шаблонно-дурнуватий злорадний сміх, божевільні очі й тиради), і показав їх спотвореними та зруйнованими, на філософському рівні «Death Note» є типовим моралізаторським твором.
Автор розглянув важливі психологічні питання, показавши реакцію, мотиви і бажання самого вбивці, а також реакцію оточуючих на це. При чому є ті, що засуджують вбивцю, і ті, що вважають його вчинки правильними і готові слідувати даному прикладу. Тому першою сюжетною лінією буде думка — «Якщо ти бажаєш зробити добро, то завжди знайдеться хтось, хто захоче тобі завадити». Однак це лише початкова думка, в глибині сюжету лежать набагато важливіші роздуми про владу, владолюбство і контроль над людьми. Ця могутня сила — управляти долями інших і приводить головного героя до загибелі, адже захопившись вбивством, він відійшов від головної мети, яку ставив перед собою на початку — світової справедливості.
0 коментарі(в):
Дописати коментар
Підписка на Дописати коментарі [Atom]
<< Головна сторінка